Mačja republika

Autor: Blanka Doko, 26. 2. 2020.

U utorak, 25. veljače, stavili smo maske, odbacili pravila i školu proglasili Mačjom republikom. Predmetna nastava u školi je organizirala fašničku priredbu, a razredna nastava sudjelovala je u Dječjem fašniku u Stubakima. Kreacija, uzbuđenja i sreće nije nedostajalo.

Nepodmitljiva vještica, samozatajna Mini i opasni Zoro rukovodili su učiteljicom Njemačkog jezika Martinom Kovačec, psihologinjom Valentinom Posavec i vjeroučiteljem Željkom Drevenom pri odabiru najoriginalnijih maski učenika predmetne nastave. Nagrade koje su dijelili – voučeri za pomoć pri organizaciji učenja za tri najuspješnije maske u svakom razredu i jedan dan nastave u školskom okolišu za najuspješniju razrednu masku – svima su bile vrlo primamljive i vrijedne kvalitetne pripreme. Svaki je razred prezentirao zajedničku masku i scenski nastup koju su osmislili i realizirali sa svojim razrednicima. Tako je 5. a učiteljice Marine Klauški, maskiran u prirodu i okoliš, progovorio u ime Zemlje i odaslao ozbiljnu poruku: Čuvajte naš planet Zemlju! 5. b razred učiteljice Danijele Miklec, maskiran u mačju kraljevsku obitelj, bio je dodatno ponosan na svoju razrednicu koja je spontano vodila priredbu odjevena u dvorskog pisara. Veseli, raspjevani i rasplesani šestaši učiteljice Marijane Pavlović utjelovili su farmere i svojom energijom zapalili publiku. To je bilo dovoljno žiriju da upravo njih nagradi za ukupno najuspješniju razrednu masku. 7. a učiteljice Romine Gorički donio je blještavilo 80-ih i zabavio nas odličnim izborom glazbe. 7. b je prikazao svadbu, a učiteljica Monika Grabušić imala je posla pri objašnjavanju rodbinskih veza i uloge voditelja svadbe. Osmaši učiteljice Martine Debeljak, odlučili su biti kao mafijaši totalno cool, što im je i uspjelo. Kako to obično biva nakon školskog fašnika, jedni su plakali od sreće, a drugi od tuge. Ali, kao i svake godine, bilo je fenomenalno.

Učenici razredne nastave, u društvu susjednih vrtićanaca, popodne su se u povorci uputili prema Parku Matije Gupca te ispred muzičkog paviljona Specijalne bolnice pogledali kazališnu predstavu „Ježeva kućica“. Za program i krafne pobrinula se Turistička zajednica i Općina Stubičke Toplice. Stoga je načelnik Josip Beljak također nazočio manifestaciji.

Osim razrednica Martine Drempetić, Dubravke Orešić Dreven, Davorke Maček, Monike Barić, Mirne Domitrek Avirović i Anite Kobelščak, u fašničkim kreacijama vesele povorke uživali su učitelji Željko Dreven i Bernarda Zrinski, ravnateljica Brigitte Gmaz, knjižničarka Blanka Doko, pedagog Goran Jenić i psihologinja Valentina Posavec. Bio je to stvarno jedan poseban dan.

Osnovna škola Stubičke Toplice / , Stubičke Toplice / www.os-stubicke-toplice.skole.hr / ured@os-stubicke-toplice.skole.hr