Objavljen zbornik LiDraNo (2020)

Autor: Brigitte Gmaz, 28. 11. 2020.

Agencija za odgoj i obrazovanje objavila je zbornik literarnih i novinarskih radova učenika osnovnih i srednjih škola pozvanih 2020. godine na državnu Smotru LiDrano.Uvršteni radovi učenika, pjesme, kratke priče, razgovori, reportaže, svjedoče o kreativnosti i radoznalosti njihovih autora, ali su i važan pogled na vrijeme u kojem oni žive, pišu i stvaraju.

Zbornik sadrži i popis svih pozvanih, učenika i njihovih mentora, iz pojedinih izraza: literarnog, novinarskog, dramskog (pojedinačni i skupni scenski nastupi), školski listovi i radijske emisije. Navedeni članovi povjerenstava za pojedine izraze, ugledni književnici, glumci, kritičari, novinari potvrđuju vrijednost učeničkih radova, njihovu kreativnost i potporu koju su imali u svojim školama od vrijednih učitelja i nastavnika. Tradicija objavljivanja zbornika LiDraNo od 1991. do 2020. daje mu na važnosti koju s pravom ima kao svojevrsna antologija učeničkog stvaralaštva, a njegovo pojavljivanje u 2020. govori o zagovaranju vrijednosti koju pisanje i čitanje ima u vremenima pandemije i osjećanja da je stvaralaštvo jedan od mogućih načina davanja vrijednosti učeničke mašte i kreativnosti.

U zborniku je i novinarski rad naše učenice N.G. Čestitke učenici i njezinoj mentorici Blanki Doko!

Rad možete pronaći i pročitati na poveznici:

Izvor: AZOO

Osnovna škola Stubičke Toplice / , Stubičke Toplice / www.os-stubicke-toplice.skole.hr / ured@os-stubicke-toplice.skole.hr